Nanotechnologie - od vývoje k průmyslovému využití


Nanotechnologie - od vývoje k průmyslovému využití, byl název přednášky Dr. Michaila Arsenoviče Ananjana, generálního ředitele ruského koncernu Nanoindustria a prezidenta Národní asociace nanoprůmyslu Ruské federace (nanotech@nanotech.ru), kterou přednesl v Praze, dne 11. 4. 2011. Akci organizovala nanosekce ČSNMT ve spolupráci s AIP ČR, z.s. a ČSVTS.

 

Dr. Ananjan ve své přednášce představil konkrétní směry smluvního výzkumu, vývoje, kterými se Nanoindustria zabývá, a rovněž konkrétní produkty, která nabízí pro různá odvětví a obory. Jde například o uhlíkové nanokompozity pro žáruvzdorné povrchy, antistatická adheziva, membrány či materiály pro optoelektroniku. Nanočástice Al2O3 umožňují v silniční dopravě prodloužit životnost asfaltových povrchů až trojnásobně. Vyvinutý vápníkový glukonát (označovaný jako MACG) se úspěšně využívá pro léčbu osteoporózy nebo zlomenin.

 

Zdrojem informací o výzkumu, vývoji a nanoaplikacích v Rusku podává časopis Nanotechnics – Journalfor Engineers vydávaný Národní asociací nanoprůmyslu Ruska. Bližší informace o časopisu i asociaci na http://www.nanotech.ru.

 

V Praze dne 11. 4. 2011
Zpracovala: J. Shrbená

 

        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.