Závěry HANNOVER MESSE, 4. – 8. dubna 2011

Pod hlavičkou jednoho z nejvýznamnějších světových veletrhů Hannover Messe (www.hannovermesse.de) se představilo třináct předních veletrhů na jednom místě:Industrial Automation, Motion, Drive & Automation, Energy, Power Plant Technology, Wind, MobiliTec, Digital Factory, ComVac, Industrial Supply, CoilTechnica, SurfaceTechnology, MicroNanoTec a Research & Technology.

Veletrhu Hannover Messe se zúčastnilo 230 000 návštěvníků. Byla zaznamenána i větší mezinárodní účast a zvýšila se rovněž kvalita návštěvníků – 20 % návštěvníků byly špičkoví manažeři.

Hlavními tématy veletrhu byly: průmyslová automatizace, energetická technika, technologie pohonu a fluidní technika, průmyslové subdodávky a služby, technologie budoucnosti.

Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2011 byla Francie, z které se zúčastnilo 241 vystavovatelů a probíhala řada zajímavých prezentací, seminářů, diskusních pořadů a workshopů.

Za Českou republiku se těchto veletrhů podle svého zaměření zúčastnilo 61 českých subjektů téměř ve všech halách areálu veletrhu HM. Řada firem využila možnosti finanční podpory účasti na veletrhu, kterou poskytla Hospodářská komora v rámci projektu „Specializované výstavy a veletrhy“ (SVV), který je zaměřen na koordinovanou a kvalitní podporu prezentace na zahraničních výstavách a veletrzích.

Asociace inovačního podnikání ČR měla stánek C 64 opět v hale číslo 2 – Research and Technology.

Na ploše 12 m2 prezentovala AIP ČR, z.s. své projekty a další aktivity. Stěžejním projektem zde byl Technologický profil ČR, který vznikl původně jako projekt česko-německé spolupráce v programu KONTAKT již v roce 1998. AIP ČR, z.s. předvedla dosaženou úroveň svého samostatného řešení jako nástroje pro podporu mezinárodní spolupráce ve VaV a inovacích. I ostatní předváděné projekty Aktivita - MOBILITY, EUREKA a Eurostars byly projekty zaměřené na mezinárodní spolupráci a informovaly o svém zaměření s cílem získat pro spolupráci zahraniční pracovníky z VaV a inovační firmy.

Ze strany návštěvníků i vystavovatelů byl zájem též o činnost prezentovaných partnerů AIP ČR, z.s. a úspěšných účastníků soutěže o Cenu Inovace roku 2010, např. Systém ENcontrol firmy ENcontrol s r.o., Flow Mon ADS firmy AdvaICT, a.s, Presecní odvalovací turbína aj. Blíže viz článek „Hannover Messe 2011“ v časopisu „ip tt“, č. 2/2011.

Fotogalerie: Jan Kofroň, Miroslav Sedláček, Pavel Dlouhý

 

        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.