IFIA FESTIVAL

V rámci 40 let od založení IFIA (International Federation of Inventors´ Associations), která sdružuje národní svazy vynálezců z 85 zemí světa se sídlem v Ženevě a má přímé napojení na WIPO (World Intellectual Property Organization) – světovou organizaci duševního vlastnictví, se koná ve dnech 16.-21.10.2008 v Číně – Suzhou – mezinárodní festival vynálezů. Je to záměrně na tomto kontinentu a v této zemi, protože Čína se letos stala také členem IFIA a byl tento akt učiněn proto, aby vláda Číny dala najevo, že se bude starat o to, aby se začaly v reálu postupně dodržovat práva majitelů duševního vlastnictví. Dosud je známo, že právě Čína tato práva ve velkém ignorovala a porušovala za účelem snížených nákladů plagiátů a nelegálních kopií, kterými levně zaplavovala mezinárodní trh. Kvalita těchto plagiátů a napodobenin odpovídá ceně těchto výrobků, přičemž stále se zvyšující a chudnoucí obyvatelstvo zeměkoule tyto levné pokrokové výrobky přece jen kupuje. Stále méně, protože boj s těmito výrobky prudce celosvětově stoupá, ale přece.

Festivalu se účastní již 530 vystavovatelů ze 45 zemí světa, členů IFIA. Výstava je v městě s bohatou historickou tradicí, zapsaného v seznamu UNESCO, bohatými výrobními a obchodními tradicemi, na bývalé Hedvábné stezce. Je v nejprůmyslovější oblasti Číny – jihovýchodě – cca 60 km od Šanghaje. ČR tam bude také zastoupeno, jako člen IFIA stánkem AIP ČR, z.s. – ČSVZ s nejlepšími vybranými realizovanými vynálezy v ČR, a to analyzátorem výbušnin EXPLONIX, vodní bezlopatkovou turbínou SETUR, plošným snímačem tlaků a smyků a software pro výuku jazyků pro dyslektiky.

Máte zájem se přidat? Nejpozději do 29.8.2008. Je pro to nutné anglicky vyplnit Guidelines (viz zde) a zaslat je pouze elektronicky na adresu e-mail: dlouhy@aipcr.cz

ing. Pavel Dlouhý, EUR Ing.,
Novotného lávka 5,
116 68 Praha 1,
tel. 221 082 277.        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.