Hannover Messe, Hannover, 16.-20.4.2007

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s. (AIP ČR, z.s.) se spolu s MŠMT, ESE Brusel, ČVUT, SVTP ČR, VTUD a Mechanikou Králův Dvůr ve dnech 16.-20. dubna 2007 prezentovala na jednom z nejvýznamnějších světových veletrhů, na Hannover Messe 2007.

Stěžejním tématem letošního veletrhu byla automatizace a robotika, strojírenství a energetika. Partnerskou zemí letošního veletrhu bylo Turecko, v posledních letech zažívající hospodářský boom. V průběhu veletrhu se konala řada konferencí, seminářů a workshopů, viz www.hannovermesse.de.

Výstavní stánek Asociace byl umístěn stejně jako loni v hale 2, jež se tematicky orientovala na trh inovací pro výzkum a vývoj (Research & Technology). Největšími vystavovateli zde byly podobně jako loni jednotlivé německé spolkové země představující projekty svých úspěšných firem, univerzit a jiných odborných pracovišť. Nemalé zastoupení zde však měla i Ukrajina a Bělorusko a také čerstvý člen EU Rumunsko. Oficiální stánek za Českou republiku tu opět chyběl.

Stánek AIP ČR, z.s. oproti loňsku zvětšil svou plochu na 12 m2; informoval o Asociaci a jejích hlavních činnostech a projektech, zejména KONTAKT, Technologický profil ČR a EUREKA. Na prezentaci programu EUREKA letos s AIP ČR spolupracoval přímo bruselský sekretariát. AIP ČR, z.s. prezentovala, a to velmi úspěšně, projekt bezlopatkové turbíny „Setur“ (Sedláčkovy turbíny; Mechanika Králův Dvůr); klíčem k velkému ohlasu byla nejen neobvyklá konstukce turbíny s vysokou účinností, ale i její atraktivní model , který ukazoval výkonnost v praxi. ČVUT zde zastupovalo výzkumné centrum Research Center of Manufacturing Technology. Současně zde byly prezentovány úkoly Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti výzkumu a vývoje, zejména mezinárodní vědeckotechnická spolupráce.

Úspěch prezentace AIP ČR, z.s. předčil naše očekávání, nejen co do počtu návštěvníků, ale i vážných zájemců a hlubších diskusí, z nichž jsme vytěžili množství kontaktů, které slibují potenciální budoucí spolupráci.

RS


 

Obsah (c) 2001-2023 Asociace inovačního podnikání ČR, Design & Graphics (c) Magicware s.r.o.