MSV 2008, Brno

Letošní, jubilejní 50. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se konal ve dnech 15. – 19. 9. 2008.

Zástupci AIP ČR, z.s. P. Dlouhý, J. Kofroň, V. Mísařová, I. Němečková, K. Šperlink a P. Švejda se zúčastnili vybraných částí doprovodného programu:

V pondělí 15. 9. Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR;

V úterý 16. 9. Národního dne Slovenské republiky a konference „Česko-slovenská hospodářská spolupráce“, v rámci které vystoupil v diskuzi K. Šperlink s příspěvkem „Podpora inovací v českém a slovenském průmyslu, role AIP ČR, z.s.“ (více).
Stejný den se uskutečnil Business den Ruské federace, na kterém vystoupil P. Švejda s příspěvkem „Česko-ruská spolupráce v oblasti inovací“ (více); součástí Dne byla účast na setkání VIP na Generálním konzulátu RF v Brně.
Materiály AIP ČR, z.s. byly poskytnuty na seminář „Mezinárodní spolupráce ve VaVaI a na workshhop „Francouzský trh-příležitost pro Vaši firmu“.

Ve středu 17. 9. pořádala AIP ČR, z.s. seminář „Galerie inovací – diskusní fórum k inovačnímu podnikání“, na kterém vystoupili M. Chlumský, MPO, s programem TIP a informacemi o dalších probíhajících programech MPO; P. Švejda s „Inovační produkty, Cena Inovace roku 2008“; J. Kofroň s „Klub inovačních firem AIP ČR, z.s.“ (více).

Ve čtvrtek 18. 9. se konala celodenní série debat o globalizaci, evropských horizontech a kapitálu pro českou budoucnost v podobě investic do kreativity a inovací „Uživí nás hlava?“, v rámci které přednesl svůj příspěvek P. Švejda „Jak se učí inovační podnikání“ (více).

Každý den se konal v hotelu Holiday Inn „German days 2008“, kterého se zúčastňovala V. Mísařová.

V rámci celého týdne se uskutečňovaly návštěvy výstavních stánků – úspěšní řešitelé soutěže o Cenu Inovace roku v minulých letech, ale i potenciální noví přihlašovatelé letošního 13. ročníku.

V Business Centru pavilonu E byla k dispozici konzultační místnost č. 21, ve které probíhaly konzultace a diskuze v rámci MSV i k vybraným činnostem a projektům AIP ČR, z.s. a SVTP ČR; byly zde k dispozici informační materiály obou organizací.

Po vyhodnocení svojí účasti na letošním ročníku MSV připravují AIP ČR, z.s. i SVTP ČR účast na 51. MSV v roce 2009.

Zapsali: P. Švejda, I. Němečková
Fotogalerie: I. Němečková - 16.9. - 17.9. - 18.9.        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.