Salón inovací a investic 2010, Moskva


Ve dnech 7. - 10. 9. 2010 se v Moskvě konal 10. mezinárodní salon inovací a investic. AIP ČR, z.s. se ho zúčastnila podeváté, letošní účast navazovala na loňskou oficiální účast ČR. Informaci o loňské účasti jsem umístil do diskusního fóra dne 7. 9. 2009.

V rámci výstavní části jsme ve stánku 10m2 prezentovali Mezinárodní inovační centrum, Systém inovačního podnikání v ČR, program mezinárodní vědeckotechnické spolupráce KONTAKT, programy EUREKA a Eurostars, Technologický profil ČR a vybrané projekty dvoustranné česko-ruské vědeckotechnické spolupráce.

V rámci doprovodného programu jsem na scéně výstavního centra Gostinyj Dvor (nedaleko Kremlu) prezentoval inovační projekty ČR. Prezentace měla tři části - Činnosti a projekty AIP ČR, z.s., Technologický profil ČR a vědeckotechnické parky v ČR a Inovační potenciál ČR. V průběhu Salonu jsme jednali s řadou partnerů v RF - RINKCE, MON RF, velvyslanectví ČR v RF aj., zájem o spolupráci vyjádřila řada představitelů inovačních firem z RF a dalších zemí, partnerských asociací, výzkumných ústavů aj.

Významnou a tradiční součástí naší účasti bylo moje aktivní členství v mezinárodní jury Salonu.

V průběhu Salonu byla potvrzena potřeba připravit Analytický informační portál pro uskutečňování česko-ruské vědeckotechnické spolupráce. V souladu s cíli nového připraveného projektu AIP ČR, z.s. v rámci programu KONTAKT budou výsledky tohoto projektu v roce 2011 hlavním cílem účasti AIP ČR, z.s. na 11. salonu inovací a investic. Informaci o letošním Salonu a naší účasti na něm uveřejníme v ip tt 4/2010.

Pavel Švejda        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.