ZULIEFERMESSE 2011, Lipsko


Od 1. do 4. března 2011 se konal na výstavišti Leipziger Messe 11. mezinárodní odborný veletrh dílů, komponentů, modulů a technologií Die Zuliefermesse 2011. Zároveň probíhal v dalších 2 halách výstaviště veletrh INTEC, zaměřený na speciální a jednoúčelové obráběcí stroje. Oficiální účast České republiky byla podpořena MPO, výstavní část a logistiku zajišťovala výstavní agentura RAPID. Celkem se zúčastnilo na integrované české části výstavy 24 firem, 3 firmy vystavovaly samostatně na veletrhu INTEC. Na obou veletrzích vystavovalo 1345 vystavovatelů z 22 zemí a veletrhy navštívilo cca 20800 návštěvníků.

Za AIP ČR, z.s. se veletrhu účastnil P. Švejda a J. Kofroň. AIP ČR, z.s. měla v hale č. 5 stánek o rozměru 9 m2 a prezentovala formou 5ti posterů hlavní činnosti a projekty AIP ČR, z.s., Technologický profil ČR, KONTAKT-Mobility, programy EUREKA a Eurostars, Vědecko-technické parky v ČR. Návštěvníci výstavy měli dále k dispozici CD Technologický profil ČR, brožury Cena inovace roku 2011, Inovace a technologie v rozvoji regionů, „15 let AIP ČR, z.s.“, Vědeckotechnické parky v ČR, časopis IP&TT, pozvánky na INOVACE 2011 a další materiály AIP ČR, z.s..

Cílem bylo informovat zúčastněné české firmy o možnostech jejich účasti na Ceně Inovace roku 2011, INOVACI 2011 a dále na veletrhu HANNOVER MESSE 2011. Návštěvníky z dalších zemí pak informovat o programech mezinárodní spolupráce, kterých se AIP ČR, z.s. a její členové účastní a zprostředkovat kontakty při zájmu o konkrétní spolupráci s využitím databáze Technologický profil ČR.

Důležitou součástí výstavy byl doprovodný program, pracovníci AIP ČR, z.s. se zúčastnili slavnostního zahájení veletrhů dne 28.2.2011, kde vystoupil i M. Kocourek, ministr průmyslu a dopravy ČR. Další den navštívil M. Kocourek stánek AIP ČR, z.s. v doprovodu velvyslance ČR v Německu R. Jindráka a nám. MPO M. Hovorky. P. Švejda návštěvníky informoval o projektu Technologický profil ČR. Pracovníci AIP ČR, z.s. se dále účastnili konference projektu AutoNet.

Expozici AIP ČR, z.s. navštívila řada zájemců, kteří se zajímali o činnost asociace, činnost vědeckotechnických parků v ČR, mezinárodní spolupráci a kontakty na české firmy. Přivezené materiály a kontakty z výstavy jsou uloženy v AIP ČR, z.s. na Novotného lávce 5.

 

Jan Kofroň

 

Z-2011 Lipsko - Fotogalerie

 

        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.