Hannover Messe 2006

24-28/4/2006, Hannover (Německo)

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s. (AIP ČR, z.s.) se spolu s MŠMT a ČVUT ve dnech 24.-28. dubna prezentovala na jednom z nejvýznamnějších světových veletrhů Hannover Messe 2006.
Stěžejním tématem letošního veletrhu byla energetika, zejména energetika využívající obnovitelných zdrojů energie (větru, slunce, tepla zemské kůry, biomasy a vodíku). Dalšími tematickými skupinami představenými ve veletržních prostorách byly INTERKAMA+, Factory Automation, Robotics Academy, Pipeline Technology a Industrial Facility Management & Services a Industrial Building Automation.Partnerskou zemí letošního veletrhu byla nastupující ekonomická mocnost Indie. Na HM se uskutečnila prezentace řady indických podniků, zejména v oblasti energie, průmyslové subdodávky a automatizace. Vystoupení Indie bylo na veletrhu HANNOVER MESSE 2006 doprovázeno bohatým politickým a kulturním programem za účasti indické i německé vládní delegace.
Výstavní stánek Asociace byl umístěn v hale 2, jež se tematicky orientovala na trh inovací pro výzkum a vývoj (Research & Technology). Největšími vystavovateli zde byly jednotlivé německé spolkové země představující projekty svých úspěšných firem, univerzit a jiných odborných pracovišť. Plošně skromnější stánek AIP ČR, z.s. informoval obecně o Asociaci a jejích stěžejních programech (Kontakt, Technologický profil a Eureka). Zároveň zde byl prezentován projekt bezlopatkové turbíny „Setur“ (Sedláčkovy turbíny), jenž se stal v loňském ročníku Týdne výzkumu, vývoje a inovací nejúspěšnějším projektem v hodnocení návštěvníků. Osobně zde představovali své projekty kolegové z ČVUT; Plantograf V05 J. Wolfa, I4Control M. Fejtové a biotelemetrický přístroj APDA J. Hány (v Hannoveru ho zastupoval J. Mužík), což nemalou měrou přispívalo k atraktivitě stánku (podrobnější informace viz v příloze 1).
Dá se říci, že „mise“ AIP ČR, z.s. splnila co do počtu návštěvníků naše očekávání; dalším nezadbatelným bonusem naší účasti byl velký počet formálních i neformálních kontaktů, které slibují potenciální budoucí spolupráci.

Přílohy:
1. Informační brožura o výstavním stánku AIP ČR, z.s.
2. Fotografie

        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2024 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.