Diskusní fórum

Diskusní fórum

Účast ČR na SII 2009 v Moskvě
Autor: Pavel Švejda
Kontakt: svejda@aipcr.cz
Příspěvek: Ve dnech 26.-29.8.2009 se v Moskvě konal 9.mezinárodní salon inovací a investic. Na návrh AIP ČR se ho Česká republika zúčastnila formou oficiální účasti, garantované MPO a zajišťované firmou Zephyr, s.r.o.
Ve výstavní části se na stánku ČR o rozloze 120 m2 prezentovalo 14 subjektů, představujících Systém inovačního podnikání v ČR s Národní sítí vědeckotechnických parků ( AIP ČR, SVTP ČR ), úspěšní řešitelé projektů česko-ruské vědeckotechnické a inovační spolupráce ( G Impuls Praha. s.r.o., Výzkumný ústav bramborářský Havlíčkův Brod ), výzkumná a vývojová pracoviště, úspěšná v rámci soutěže o Cenu Inovace roku, se zájmem o spolupráci s ruskými partnery a s partnery z dalších zemí zúčastněných na salonu( Strojní fakulta ČVUT, Technická fakulta ČZU, 5M Kunovice, Rokospol Uherský Brod, Český výzkum, a.s. ) a vybrané pracoviště pro umístění investičních projektů v ČR ( Industry servis ZK, a.s., Průmyslová zóna Holešov ).
První den salonu navštívil před slavnostním zahájením salonu stánek ČR náměstek ministra průmyslu a obchodu Milan Hovorka, českou delegaci ( M. Hovorka, B.Strejc, P. Švejda ) přijal první náměstek ministra školství a vědy RF J.P.Sentyurin. V 18.30 hodin navštívil stánek ČR ministr školství a vědy RF A.A. Fursenko, který kromě jiného potvrdil dohodu z tiskové konference o jeho rozhovoru pro 4. číslo časopisu Inovační podnikání a transfer technologií.
Druhý den se konalo česko-ruské inovační fórum za účasti 50 odborníků, kteří prezentovali 6 českých a 3 ruské projekty VaVaI. Vzhledem k mnoha dotazům a kvalitě prezentací byla tato část účasti ČR na Salonu hodnocena kladně.
Součástí programu druhého dne byla konference ICSTI, zaměřená na vědeckotechnickou spolupráci se zeměmi SNS s mým vystoupením k závěrům konference a jednání orgánů ICSTI 21.-22.5.2009 v Praze a k současným inovačním aktivitám v ČR.
Třetí den byl věnován přípravě a vyhlášení ocenění Salonu. V rámci mezinárodní jury jsem byl jedním z jejích členů. Poprvé byly hodnoceny přihlášky z ČR. Naši účastníci Salonu získali 3 stříbrné a jednu bronzovou medaili Salonu.
Čtvrtý den Salonu jsem potvrdil dohodu o spolupráci AIP ČR s Technickou univerzitou Uljanovsk ), setkali jsme se s mnoha dalšími účastníky Salonu. Významná je dohoda o dalším postupu při přípravě Mezinárodní akademie inovací za účasti Vysoké školy Karlovy Vary, o.p.s. a ruských partnerů na federální a regionální úrovni i spolupracujících organizací z dalších zemí.
Mezi českými účastníky Salonu probíhá diskuse k hodnocení získaných poznatků. V ip tt 4/2009 uveřejníme nejen rozhovor s A.A. Fursenkem, ale i průběžné hodnocení naší účasti.
Vloženo: 7. 9. 2009 14:48:52Příspěvky této diskuse:

Účast ČR na SII 2009 v Moskvě  Pavel Švejda svejda@aipcr.cz

Zpět na seznam příspěvků fóra        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.