Diskusní fórum

Diskusní fórum

Inovační vouchery Ústeckého kraje 2016
Autor: Ing. Tomáš Tuček, zástupce AIP ČR v Ústeckém kraji
Kontakt: tucek@rra.cz
Příspěvek: Dne 20. 12. 2015 vyhlásil Ústecký kraj již druhý ročník programu Inovační vouchery. Z Ústeckého kraje firmy získají až 120 000 Kč, které mohou využít na spolupráci s vybranou výzkumnou organizací např. vysokou školou, výzkumným ústavem apod.

Výzkumníci mohou pro firmy navrhovat nové technologie či materiály, provádět náročná měření nebo třeba koncipovat nové systémy a provozy. Díky tomu podnikatelé získají přístup ke znalostem, na něž běžně nedosáhnou. Toto know-how pak využijí pro zavedení nových výrobků či služeb.

Žádosti o dotaci je možné předkládat od 21. ledna do 26. února 2016. Formulář pro podání žádosti a všechny další dokumenty najdou zájemci na webu www.icuk.cz. Uvedené stránky slouží jako krajský portál pro podporu inovačního podnikání.

Loňský první ročník Inovačních voucherů Ústeckého kraje byl velmi úspěšný. Podporu získalo téměř třicet firem. Ukázalo se, že i s relativně malými penězi mohou šikovní podnikatelé ve spolupráci s výzkumem dokázat velké věci. Díky voucherům vznikla řada nových výrobků, několik firem vytvořilo unikátní řešení s patentovým potenciálem, jiné zase díky optimalizovaným provozním řešením ušetří milionové částky.
Vloženo: 19. 1. 2016 9:17:25Příspěvky této diskuse:

Inovační vouchery Ústeckého kraje 2016  Ing. Tomáš Tuček, zástupce AIP ČR v Ústeckém kraji tucek@rra.cz

Zpět na seznam příspěvků fóra        
Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Na Perštýně 342/1, 110 00 Praha 1
Obsah © 2002 - 2023 Asociace inovačního podnikání ČR, z.s., Design & Graphics © 2002 Magicware s.r.o
Administrátor FIREMNIWEB.CZ s.r.o.